ON Semiconductor MC10EL89DR2G
MC10EL89DR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC10EL89DR2G
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC DRIVER COAX CBL 5V ECL 8-SOIC
Datasheet Download
MC10EL89DR2G.pdf
Availability of MC10EL89DR2G
QUANTITY
MC10EL89DR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EL89DR2G
Internal Part NumberEIS-MC10EL89DR2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDriver
Protocol-
Number of Drivers/Receivers1/0
Duplex-
Receiver Hysteresis-
Data Rate-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EL89DR2G
Related LinksMC10EL, MC10EL89DR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EL89DR2G Details Description
Related parts for MC10EL89DR2G
Crystal 20.0000MHz 50ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
PT-IQ-4X1-5DC-UT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf