TXC CORPORATION TD-27.000MDE-T
TD-27.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-27.000MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-27.000MDE-T.pdf
Availability of TD-27.000MDE-T
QUANTITY
TD-27.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-27.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TD-27.000MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-27.000MDE-T
Related LinksTD-27.0, TD-27.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-27.000MDE-T Details Description
Related parts for TD-27.000MDE-T
IC D-TYPE LATCH TRI-ST 48-TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 19.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
GUIDE CUT PUNCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 121 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf