ON Semiconductor MC10EP31MNR4G
MC10EP31MNR4G picture photo
Mfg. Part Number
MC10EP31MNR4G
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8DFN
Datasheet Download
MC10EP31MNR4G.pdf
Availability of MC10EP31MNR4G
QUANTITY
MC10EP31MNR4G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EP31MNR4G
Internal Part NumberEIS-MC10EP31MNR4G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationLead Finish/BOM Update 10/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series10EP
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionSet(Preset) and Reset
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock3GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive Edge
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-3 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent45mA
Input Capacitance-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VFDFN Exposed Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EP31MNR4G
Related LinksMC10EP, MC10EP31MNR4G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EP31MNR4G Details Description
Related parts for MC10EP31MNR4G
IC REG CTRLR FLYBK DIV ISO 8UMAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
ADAPTER BOARD SKT CQFP TO CLGA datasheet.pdf
TAPE FABRIC 1MX914.4MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SRT datasheet.pdf
IC REG CTRLR 14V 40A TQFN datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 450VDC RADIAL5 datasheet.pdf
20A BACK STUD CONNECTED-FLUSH datasheet.pdf