ON Semiconductor MC10EP33DTG
MC10EP33DTG picture photo
Mfg. Part Number
MC10EP33DTG
Manufacturer
Product Category
Logic - Counters, Dividers
Brief Description
IC DIVIDER DIV X4 ECL CLK 8TSSOP
Datasheet Download
MC10EP33DTG.pdf
Availability of MC10EP33DTG
QUANTITY
MC10EP33DTG Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EP33DTG
Internal Part NumberEIS-MC10EP33DTG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Counters, Dividers
Series10EP
PackagingTube
Logic TypeDivide-by-4
Direction-
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
ResetAsynchronous
Timing-
Count Rate4GHz
Trigger TypePositive, Negative
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EP33DTG
Related LinksMC10E, MC10EP33DTG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EP33DTG Details Description
Related parts for MC10EP33DTG
IC DELAY LINE 30NS 8UMAX datasheet.pdf
SIDACTOR BI 140V 250A TO-92 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf