ON Semiconductor MC10H101FNR2
MC10H101FNR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC10H101FNR2
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Brief Description
IC GATE OR/NOR QUAD ECL 20-PLCC
Datasheet Download
MC10H101FNR2.pdf
Availability of MC10H101FNR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC10H101FNR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10H101FNR2
Internal Part NumberEIS-MC10H101FNR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Aug/2008
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Series10H
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeNOR/OR Gate
Number of Circuits4
Number of Inputs8 Input (2, 2, 2, 2)
Schmitt Trigger InputNo
Output TypeDifferential
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-
Operating Temperature0°C ~ 75°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package20-PLCC (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10H101FNR2
Related LinksMC10H1, MC10H101FNR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10H101FNR2 Details Description
Related parts for MC10H101FNR2
CONN RECEPT 10POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC74A datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf