ON Semiconductor MC10H603FN
MC10H603FN picture photo
Mfg. Part Number
MC10H603FN
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC XLATOR 9B LTCH ECL-TTL 28PLCC
Datasheet Download
MC10H603FN.pdf
Availability of MC10H603FN
QUANTITY
MC10H603FN Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10H603FN
Internal Part NumberEIS-MC10H603FN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 07/Oct/2008
Standard Package37
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series10H
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit9
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalECL
Output SignalTTL
Output TypeTri-State, Non-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature0°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.51x11.51)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10H603FN
Related LinksMC10H, MC10H603FN Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10H603FN Details Description
Related parts for MC10H603FN
IDC CABLE-AKR44A/ AE50G / APK44A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300MHZ 8MSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
RES 20 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CML LOW 50PPM datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT ORANGE 1.0" CC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf