Cornell Dubilier Electronics MC12ED180G-TF
MC12ED180G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12ED180G-TF
Brief Description
CAP MICA 18PF 2% 500V 1210
Datasheet Download
MC12ED180G-TF.pdf
Availability of MC12ED180G-TF
QUANTITY
MC12ED180G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12ED180G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12ED180G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12ED180G-TF
Related LinksMC12ED, MC12ED180G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12ED180G-TF Details Description
Related parts for MC12ED180G-TF
IC MPU/RESET CIRC 4.38V SC70-4 datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
CARRIER TAG ESO/SK 14/6 20/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
PAC-S400-HE20 CBL ASSY datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
21WA4 M SOLDER CUP FLOAT MOUNT datasheet.pdf
TV 3C 3#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf