Cornell Dubilier Electronics MC12ED200G-TF
MC12ED200G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12ED200G-TF
Brief Description
CAP MICA 20PF 2% 500V 1210
Datasheet Download
MC12ED200G-TF.pdf
Availability of MC12ED200G-TF
QUANTITY
MC12ED200G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12ED200G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12ED200G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12ED200G-TF
Related LinksMC12ED, MC12ED200G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12ED200G-TF Details Description
Related parts for MC12ED200G-TF
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SENSOR DIFF PRESS 14.5PSI MAX datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONDUCTOR BUSHING datasheet.pdf
GT30 SHEET 100X100X0.23MM datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT CRIMP datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 8 POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW SOD123 datasheet.pdf