Cornell Dubilier Electronics MC12ED220G-F
MC12ED220G-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12ED220G-F
Brief Description
CAP MICA 22PF 2% 500V 1210
Datasheet Download
MC12ED220G-F.pdf
Availability of MC12ED220G-F
QUANTITY
MC12ED220G-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12ED220G-F
Internal Part NumberEIS-MC12ED220G-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12ED220G-F
Related LinksMC12ED, MC12ED220G-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12ED220G-F Details Description
Related parts for MC12ED220G-F
IDC CABLE - MKR34K/MC34M/MCS34K datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMPAT 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
METRAL SIGNAL HEADER-7 MOD 4ROW datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO UNIVERSAL CONTACT Z 4.0MM datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf