Cornell Dubilier Electronics MC12EF270G-F
MC12EF270G-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12EF270G-F
Brief Description
CAP MICA 27PF 2% 1KV 1210
Datasheet Download
MC12EF270G-F.pdf
Availability of MC12EF270G-F
QUANTITY
MC12EF270G-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12EF270G-F
Internal Part NumberEIS-MC12EF270G-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12EF270G-F
Related LinksMC12EF, MC12EF270G-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12EF270G-F Details Description
Related parts for MC12EF270G-F
AC/DC CONVERTER 28V 5V 120W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
IC PC PERIPHERAL CLOCK 8-SOIC datasheet.pdf
SLDSW 3A PCB-BTM-SYM NONE datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC PLL W/VCO FRACTIONAL-N 40-QFN datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 19MM datasheet.pdf