Cornell Dubilier Electronics MC12EF300J-F
MC12EF300J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12EF300J-F
Brief Description
CAP MICA 30PF 5% 1KV 1210
Datasheet Download
MC12EF300J-F.pdf
Availability of MC12EF300J-F
QUANTITY
MC12EF300J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12EF300J-F
Internal Part NumberEIS-MC12EF300J-F
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12EF300J-F
Related LinksMC12EF, MC12EF300J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12EF300J-F Details Description
Related parts for MC12EF300J-F
SSD 8GB SCSI datasheet.pdf
DIVIDER BATTERY HANDHELD 1=100 datasheet.pdf
HEADER 10POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 200VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3POS 1MM 3" datasheet.pdf