Cornell Dubilier Electronics MC12FA121G-TF
MC12FA121G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA121G-TF
Brief Description
CAP MICA 120PF 2% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA121G-TF.pdf
Availability of MC12FA121G-TF
QUANTITY
MC12FA121G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA121G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA121G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA121G-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA121G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA121G-TF Details Description
Related parts for MC12FA121G-TF
FUSE 6A 250VAC FAST GBB CERM datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 256-TAP 16-TQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 5A DO201AD datasheet.pdf
IC ETH MAC 24-PORT 1152-UPBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
FUSE CERM 4A 250VAC 125VDC 5X20 datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf