Cornell Dubilier Electronics MC12FA121J-TF
MC12FA121J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA121J-TF
Brief Description
CAP MICA 120PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA121J-TF.pdf
Availability of MC12FA121J-TF
QUANTITY
MC12FA121J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA121J-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA121J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA121J-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA121J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA121J-TF Details Description
Related parts for MC12FA121J-TF
CAP ALUM 680UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC DAC 10BIT MULTIPLY HS 18-DIP datasheet.pdf
BOX PLSTC BLK/CLR 5.62"LX3.25"W datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 2POS R/A GOLD datasheet.pdf
FLOATSWITCH HORZ 1A NO/NC POLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC OSCILLATOR QUAD MEMS 10PIN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 80MA 360 MOHM SMD datasheet.pdf