Cornell Dubilier Electronics MC12FA131J-F
MC12FA131J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA131J-F
Brief Description
CAP MICA 130PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA131J-F.pdf
Availability of MC12FA131J-F
QUANTITY
MC12FA131J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA131J-F
Internal Part NumberEIS-MC12FA131J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA131J-F
Related LinksMC12FA, MC12FA131J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA131J-F Details Description
Related parts for MC12FA131J-F
CONN HEADR BRKWAY .100 04POS R/A datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 2-DIP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
TOOL TERMINATING MODULE 26-23AWG datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK FEED THRU 13MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf