Cornell Dubilier Electronics MC12FA271F-F
MC12FA271F-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA271F-F
Brief Description
CAP MICA 270PF 1% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA271F-F.pdf
Availability of MC12FA271F-F
QUANTITY
MC12FA271F-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA271F-F
Internal Part NumberEIS-MC12FA271F-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA271F-F
Related LinksMC12FA, MC12FA271F-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA271F-F Details Description
Related parts for MC12FA271F-F
IC PLL W/VCO 16-SOIC datasheet.pdf
TRANSF ADSL 100:22.1 5MH SMT datasheet.pdf
FILTER 10.7MHZ 180KHZ BANDWIDTH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 3A SOT-223 datasheet.pdf
FUSE 40A 300V FAST ACT CLASS T datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf