Cornell Dubilier Electronics MC12FA301G-TF
MC12FA301G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA301G-TF
Brief Description
CAP MICA 300PF 2% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA301G-TF.pdf
Availability of MC12FA301G-TF
QUANTITY
MC12FA301G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA301G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA301G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA301G-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA301G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA301G-TF Details Description
Related parts for MC12FA301G-TF
LED 7-SEG .40" 2DGT SUPER RED CC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD 2.5V 10-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER SH 2POS TOP 1MM TIN datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLCK 11POS 15MM 1-8AWG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
DIODE STD RECOVERY 95A DO-5 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf