Cornell Dubilier Electronics MC12FA301J-F
MC12FA301J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA301J-F
Brief Description
CAP MICA 300PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA301J-F.pdf
Availability of MC12FA301J-F
QUANTITY
MC12FA301J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA301J-F
Internal Part NumberEIS-MC12FA301J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA301J-F
Related LinksMC12FA, MC12FA301J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA301J-F Details Description
Related parts for MC12FA301J-F
FIXED IND 100NH 300MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" STR TIN datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4KX18 15NS 64QFP datasheet.pdf
CONN PLUG 19 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
MICRO 15 SKT 18" RBW FLOAT datasheet.pdf