Cornell Dubilier Electronics MC12FA391F-F
MC12FA391F-F picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA391F-F
Brief Description
CAP MICA 390PF 1% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA391F-F.pdf
Availability of MC12FA391F-F
QUANTITY
MC12FA391F-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA391F-F
Internal Part NumberEIS-MC12FA391F-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA391F-F
Related LinksMC12FA, MC12FA391F-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA391F-F Details Description
Related parts for MC12FA391F-F
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VIDEO Y/C SUMMER W/DVR 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.66 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
27MM LOW P HS ASSY A- datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 9A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M2 NYLON datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 0.35MM SMD GOLD datasheet.pdf