Cornell Dubilier Electronics MC12FA680J-T
MC12FA680J-T picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA680J-T
Brief Description
CAP MICA 68PF 5% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA680J-T.pdf
Availability of MC12FA680J-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC12FA680J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA680J-T
Internal Part NumberEIS-MC12FA680J-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA680J-T
Related LinksMC12FA, MC12FA680J-T Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA680J-T Details Description
Related parts for MC12FA680J-T
RES SMD 348 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
BOARD TERM MINI TURRET 50 POS datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BRACKET FOR OVAL CAPACITOR datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED CBI 2MM 3X1 RED,RED,YLW DIFF datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 80MA 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW DO35 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf