Cornell Dubilier Electronics MC12FA910G-TF
MC12FA910G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FA910G-TF
Brief Description
CAP MICA 91PF 2% 100V 1210
Datasheet Download
MC12FA910G-TF.pdf
Availability of MC12FA910G-TF
QUANTITY
MC12FA910G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FA910G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FA910G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FA910G-TF
Related LinksMC12FA, MC12FA910G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FA910G-TF Details Description
Related parts for MC12FA910G-TF
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 1A 5V datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-DIP datasheet.pdf
IC SRAM 72KBIT 12NS 68PLCC datasheet.pdf
10POS MAGAZINE FOR LSA-PLUS datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 11.2A 27.4 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 2.54MM T/H datasheet.pdf