Cornell Dubilier Electronics MC12FD101G-TF
MC12FD101G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FD101G-TF
Brief Description
CAP MICA 100PF 2% 500V 1210
Datasheet Download
MC12FD101G-TF.pdf
Availability of MC12FD101G-TF
QUANTITY
MC12FD101G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FD101G-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FD101G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FD101G-TF
Related LinksMC12FD, MC12FD101G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FD101G-TF Details Description
Related parts for MC12FD101G-TF
IC CONFIG DEVICE 1MBIT 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SPDT 5A 125V C-ROLL PLNGR datasheet.pdf
RES 7.9K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 42A DPAK datasheet.pdf
RES 1.78 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 33 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT PIN datasheet.pdf