Cornell Dubilier Electronics MC12FD910F-TF
MC12FD910F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC12FD910F-TF
Brief Description
CAP MICA 91PF 1% 500V 1210
Datasheet Download
MC12FD910F-TF.pdf
Availability of MC12FD910F-TF
QUANTITY
MC12FD910F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC12FD910F-TF
Internal Part NumberEIS-MC12FD910F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC12FD910F-TF
Related LinksMC12FD, MC12FD910F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC12FD910F-TF Details Description
Related parts for MC12FD910F-TF
TERM BLOCK INSERT BRIDGE 10POS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 440VAC SL/GP RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 390PF 630V NP0 2220 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 350KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
POWER STRIP 36" 15A 6OUT 15'C datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 305MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 175MA 3.1 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CS-846 BUTT SPLICE SEAMLESS AVIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS INLINE SCKT datasheet.pdf