NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC13821-1575EVK
MC13821-1575EVK picture photo
Mfg. Part Number
MC13821-1575EVK
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT EVALUATION MC13821-1575
Datasheet Download
MC13821-1575EVK.pdf
Availability of MC13821-1575EVK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC13821-1575EVK Order Process
Ship out your order
Specifications of MC13821-1575EVK
Internal Part NumberEIS-MC13821-1575EVK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeAmplifier
Frequency1575.42MHz
For Use With/Related Products-
Supplied Contents-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC13821-1575EVK
MC13821-1575EVK Details Description
Related parts for MC13821-1575EVK
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TECH SUPPORT CW COLDFIRE STD datasheet.pdf
RES SMD 2.5 OHM 1% 20W D2PAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 5/8" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
GROMMET EDGE SOLID PO BLACK 4FT datasheet.pdf
FUSE 3.6KV 450A M/S 1214 datasheet.pdf