Cornell Dubilier Electronics MC18FA471J-T
MC18FA471J-T picture photo
Mfg. Part Number
MC18FA471J-T
Brief Description
CAP MICA 470PF 5% 100V 1812
Datasheet Download
MC18FA471J-T.pdf
Availability of MC18FA471J-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC18FA471J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FA471J-T
Internal Part NumberEIS-MC18FA471J-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FA471J-T
Related LinksMC18FA, MC18FA471J-T Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FA471J-T Details Description
Related parts for MC18FA471J-T
IC REG LDO ADJ 1A TO220AB datasheet.pdf
PILOT LIGHT 5V LED RECT BLUE datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 15A 6OUT 6'CORD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
SWITCH DIP DPST SLIDE 2POS datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 5.8NS 100TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf