Cornell Dubilier Electronics MC18FA621J-F
MC18FA621J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC18FA621J-F
Brief Description
CAP MICA 620PF 5% 100V 1812
Datasheet Download
MC18FA621J-F.pdf
Availability of MC18FA621J-F
QUANTITY
MC18FA621J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FA621J-F
Internal Part NumberEIS-MC18FA621J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance620pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FA621J-F
Related LinksMC18FA, MC18FA621J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FA621J-F Details Description
Related parts for MC18FA621J-F
VARISTOR 42V 100A 2-SMD datasheet.pdf
PROCESSOR MODULE PIC18F2220,4220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 4.2MH 2A VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SF 4/12 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.9A 72 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf