Cornell Dubilier Electronics MC18FA821J-F
MC18FA821J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC18FA821J-F
Brief Description
CAP MICA 820PF 5% 100V 1812
Datasheet Download
MC18FA821J-F.pdf
Availability of MC18FA821J-F
QUANTITY
MC18FA821J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FA821J-F
Internal Part NumberEIS-MC18FA821J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FA821J-F
Related LinksMC18FA, MC18FA821J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FA821J-F Details Description
Related parts for MC18FA821J-F
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.54KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DRIVER FET 3PHASE N-CH 24DIP datasheet.pdf
MODULE SDRAM 64MB 144SODIMM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
2MM PIN STRIP HEADER 60 POSITION datasheet.pdf
CABLE 6POS .100 JUMPER 8 INCH datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf