Cornell Dubilier Electronics MC18FD131J-F
MC18FD131J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC18FD131J-F
Brief Description
CAP MICA 130PF 5% 500V 1812
Datasheet Download
MC18FD131J-F.pdf
Availability of MC18FD131J-F
QUANTITY
MC18FD131J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FD131J-F
Internal Part NumberEIS-MC18FD131J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FD131J-F
Related LinksMC18FD, MC18FD131J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FD131J-F Details Description
Related parts for MC18FD131J-F
TVS DIODE 5VWM 17.5VC SOT23-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
FAN BLOWER 9X3MM VAPO 3VDC WIRE datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf