Cornell Dubilier Electronics MC18FD131J-TF
MC18FD131J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC18FD131J-TF
Brief Description
CAP MICA 130PF 5% 500V 1812
Datasheet Download
MC18FD131J-TF.pdf
Availability of MC18FD131J-TF
QUANTITY
MC18FD131J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FD131J-TF
Internal Part NumberEIS-MC18FD131J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FD131J-TF
Related LinksMC18FD, MC18FD131J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FD131J-TF Details Description
Related parts for MC18FD131J-TF
IC OPAMP GP 80MHZ TO99-8 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V 0605 datasheet.pdf
2.54MM VERT HDR 16POS BLACK datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP OTP HV 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 7' YL datasheet.pdf
CRYSTAL 18.4320 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf