Cornell Dubilier Electronics MC18FD391F-TF
MC18FD391F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC18FD391F-TF
Brief Description
CAP MICA 390PF 1% 500V 1812
Datasheet Download
MC18FD391F-TF.pdf
Availability of MC18FD391F-TF
QUANTITY
MC18FD391F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC18FD391F-TF
Internal Part NumberEIS-MC18FD391F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC18FD391F-TF
Related LinksMC18FD, MC18FD391F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC18FD391F-TF Details Description
Related parts for MC18FD391F-TF
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 1.5A 33 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250VAC X7R 2220 datasheet.pdf