Cornell Dubilier Electronics MC22FD681J-TF
MC22FD681J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FD681J-TF
Brief Description
CAP MICA 680PF 5% 500V 2220
Datasheet Download
MC22FD681J-TF.pdf
Availability of MC22FD681J-TF
QUANTITY
MC22FD681J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FD681J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FD681J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FD681J-TF
Related LinksMC22FD, MC22FD681J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FD681J-TF Details Description
Related parts for MC22FD681J-TF
CONV DC-DC 100W 24VIN 2.2V SGL datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER FREQ 56-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FLUSH-TYPE CONNECTOR 4POS datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf