Cornell Dubilier Electronics MC22FF101D-TF
MC22FF101D-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF101D-TF
Brief Description
CAP MICA 100PF 0.5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF101D-TF.pdf
Availability of MC22FF101D-TF
QUANTITY
MC22FF101D-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF101D-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF101D-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±0.5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF101D-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF101D-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF101D-TF Details Description
Related parts for MC22FF101D-TF
KIT HEADBOARD FOR MT9V131 datasheet.pdf
SSR RHP BISTABLE AC INPUT datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 15VC SMC datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 30UA TO-206AF datasheet.pdf
MAIN FILTER - HEPA CHEMICAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf