Cornell Dubilier Electronics MC22FF101J-TF
MC22FF101J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF101J-TF
Brief Description
CAP MICA 100PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF101J-TF.pdf
Availability of MC22FF101J-TF
QUANTITY
MC22FF101J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF101J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF101J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF101J-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF101J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF101J-TF Details Description
Related parts for MC22FF101J-TF
OPTOISOLTR 2.5KV 4CH DARL 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.4A TO220-5-122 datasheet.pdf
IC DRIVER SFP CABLE 16-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMD datasheet.pdf
HOOD COVER DUST PROTECTER datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MACHINE CRIMP ACCY datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 3.2A 39 MOHM TH datasheet.pdf