Cornell Dubilier Electronics MC22FF111D-TF
MC22FF111D-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF111D-TF
Brief Description
CAP MICA 110PF 0.5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF111D-TF.pdf
Availability of MC22FF111D-TF
QUANTITY
MC22FF111D-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF111D-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF111D-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±0.5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF111D-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF111D-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF111D-TF Details Description
Related parts for MC22FF111D-TF
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN DB78 MALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 128UF 10% 800VDC SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 11NH 640MA 120 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.4V 0.15A 4HUSON datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 22POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT PIN datasheet.pdf