Cornell Dubilier Electronics MC22FF112F-TF
MC22FF112F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF112F-TF
Brief Description
CAP MICA 1100PF 1% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF112F-TF.pdf
Availability of MC22FF112F-TF
QUANTITY
MC22FF112F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF112F-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF112F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1100pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF112F-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF112F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF112F-TF Details Description
Related parts for MC22FF112F-TF
DIODE GEN PURP 800V 20A TO220FP datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 8.2A 6UDFN datasheet.pdf
RES 4.6M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE24 PG29 datasheet.pdf
MEHA KP LWL M-D-SPX BLADE REPLC datasheet.pdf
RES SMD 0.04165 OHM 1% 2W 3637 datasheet.pdf
AUTO HARNESS CLIPS .51" datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 50POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 1200V 55A SP1 datasheet.pdf