Cornell Dubilier Electronics MC22FF122F-F
MC22FF122F-F picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF122F-F
Brief Description
CAP MICA 1200PF 1% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF122F-F.pdf
Availability of MC22FF122F-F
QUANTITY
MC22FF122F-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF122F-F
Internal Part NumberEIS-MC22FF122F-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF122F-F
Related LinksMC22FF, MC22FF122F-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF122F-F Details Description
Related parts for MC22FF122F-F
CAP CER 4.7PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 1A DO213AB datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 18.432MHZ datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5.0MM 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 1.9A 40 MOHM TH datasheet.pdf
HDR ASSY DBL ROW RA datasheet.pdf
FUSE LK QA 015A RB 23" datasheet.pdf