Cornell Dubilier Electronics MC22FF131G-TF
MC22FF131G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF131G-TF
Brief Description
CAP MICA 130PF 2% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF131G-TF.pdf
Availability of MC22FF131G-TF
QUANTITY
MC22FF131G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF131G-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF131G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF131G-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF131G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF131G-TF Details Description
Related parts for MC22FF131G-TF
MOSFET N/P-CH 30V 5A/7A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SC63 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 28VDC 12.5A 350W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf