Cornell Dubilier Electronics MC22FF181F-TF
MC22FF181F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF181F-TF
Brief Description
CAP MICA 180PF 1% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF181F-TF.pdf
Availability of MC22FF181F-TF
QUANTITY
MC22FF181F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF181F-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF181F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF181F-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF181F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF181F-TF Details Description
Related parts for MC22FF181F-TF
FUSE GLASS 8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 1.5MM TIN datasheet.pdf
IC CODEC STEREO W/HDPN AMP 32QFN datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 SQ datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
9POS F PC 4-40 SPACER/LOCK datasheet.pdf