Cornell Dubilier Electronics MC22FF331F-TF
MC22FF331F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF331F-TF
Brief Description
CAP MICA 330PF 1% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF331F-TF.pdf
Availability of MC22FF331F-TF
QUANTITY
MC22FF331F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF331F-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF331F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF331F-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF331F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF331F-TF Details Description
Related parts for MC22FF331F-TF
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT MINI DIN 4P W/SPDIF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 144W datasheet.pdf