Cornell Dubilier Electronics MC22FF431G-TF
MC22FF431G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF431G-TF
Brief Description
CAP MICA 430PF 2% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF431G-TF.pdf
Availability of MC22FF431G-TF
QUANTITY
MC22FF431G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF431G-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF431G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF431G-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF431G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF431G-TF Details Description
Related parts for MC22FF431G-TF
IC 4-BIT UP/DN BIN CNTR 16-DIP datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SC75 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 166MHZ 20SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 80V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SPACE FOR HOT STAMP datasheet.pdf
RES 124 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf