Cornell Dubilier Electronics MC22FF501D-TF
MC22FF501D-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF501D-TF
Brief Description
CAP MICA 500PF 0.5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF501D-TF.pdf
Availability of MC22FF501D-TF
QUANTITY
MC22FF501D-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF501D-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF501D-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance500pF
Tolerance±0.5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF501D-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF501D-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF501D-TF Details Description
Related parts for MC22FF501D-TF
RELAY REED SPST 1A 12V datasheet.pdf
FUSE 2.5A 250V 5X20MM TELECOM datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 50MA SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 32POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 20 OHM 10W 0.05% RADIAL datasheet.pdf