Cornell Dubilier Electronics MC22FF511F-F
MC22FF511F-F picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF511F-F
Brief Description
CAP MICA 510PF 1% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF511F-F.pdf
Availability of MC22FF511F-F
QUANTITY
MC22FF511F-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF511F-F
Internal Part NumberEIS-MC22FF511F-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance510pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF511F-F
Related LinksMC22FF, MC22FF511F-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF511F-F Details Description
Related parts for MC22FF511F-F
DIODE SCHOTTKY 30V 3.5A DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 2A SOT23F-3 datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SSD 2GB DOM SATA II 5V datasheet.pdf
3M 4646 VHB 2" CIR - 5/PACK datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
LINE FLTR 50VDC 2.74A CHASS MNT datasheet.pdf