Cornell Dubilier Electronics MC22FF621G-F
MC22FF621G-F picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF621G-F
Brief Description
CAP MICA 620PF 2% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF621G-F.pdf
Availability of MC22FF621G-F
QUANTITY
MC22FF621G-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF621G-F
Internal Part NumberEIS-MC22FF621G-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance620pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF621G-F
Related LinksMC22FF, MC22FF621G-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF621G-F Details Description
Related parts for MC22FF621G-F
CONN HDR STR STACK 68POS 2MM T/H datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
Crystal 5.1850MHz 30ppm Series 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 40A LFPAK datasheet.pdf
RES 825 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC DCDC CONV TRPL LCD 16TSSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 1008W datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0027UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf