Cornell Dubilier Electronics MC22FF681G-F
MC22FF681G-F picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF681G-F
Brief Description
CAP MICA 680PF 2% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF681G-F.pdf
Availability of MC22FF681G-F
QUANTITY
MC22FF681G-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF681G-F
Internal Part NumberEIS-MC22FF681G-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF681G-F
Related LinksMC22FF, MC22FF681G-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF681G-F Details Description
Related parts for MC22FF681G-F
SURGE SUPP 120V BIDIR 8-DIP datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 120V 1A E-LINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP MICA 91PF 2% 100V 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
KIT 14PIN FET TOOL/TARGET BOARD datasheet.pdf
Crystal 9.8304MHz 30ppm Series 35 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 1-1/2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf