Cornell Dubilier Electronics MC22FF821G-TF
MC22FF821G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF821G-TF
Brief Description
CAP MICA 820PF 2% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF821G-TF.pdf
Availability of MC22FF821G-TF
QUANTITY
MC22FF821G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF821G-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF821G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF821G-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF821G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF821G-TF Details Description
Related parts for MC22FF821G-TF
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 300 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
DGTL ISOLATOR 5KV 2CH I2C 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR PROX NO 12-24VDC 20MM datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X5R 1206 datasheet.pdf
BOOM ASSEMBLY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 2A SOD57 datasheet.pdf