Cornell Dubilier Electronics MC22FF821J-TF
MC22FF821J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF821J-TF
Manufacturer
Product Category
Mica and PTFE Capacitors
Brief Description
CAP MICA 820PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF821J-TF.pdf
Availability of MC22FF821J-TF
QUANTITY
MC22FF821J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF821J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF821J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyMica and PTFE Capacitors
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Dielectric MaterialMica
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2220 (5750 Metric)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF821J-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF821J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF821J-TF Details Description
Related parts for MC22FF821J-TF
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS MINI-U MNL BLUE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 12A TO-220FP datasheet.pdf
CONN D-SUB CABLE BUSHING 9-37POS datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 48V datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 10POS datasheet.pdf
Low Cost, 80 MHz FastFET ⑩ Op Amps IC datasheet.pdf