Sunon MC30101V2-000U-A99
MC30101V2-000U-A99 picture photo
Mfg. Part Number
MC30101V2-000U-A99
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
MC30101V2-000U-A99.pdf
Availability of MC30101V2-000U-A99
QUANTITY
MC30101V2-000U-A99 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC30101V2-000U-A99
Internal Part NumberEIS-MC30101V2-000U-A99
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
Standard Package30
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesDR MagLev®
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 30mm L x 30mm H x 10mm W
Air Flow4.6 CFM (0.130m³/min)
Static Pressure0.120 in H2O (29.9 Pa)
Bearing TypeVapo-Bearing™
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAutoRestart
Noise20 dB(A)
Power (Watts)0.48W
RPM8000 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating0.040A
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - Frame-
Material - Blade-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC30101V2-000U-A99
Related LinksMC30101V2, MC30101V2-000U-A99 Datasheet, Sunon Distributor
MC30101V2-000U-A99 Details Description
Related parts for MC30101V2-000U-A99
CAP MICA 15PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
TERM RING VYL 4AWG 1/2 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 6PC datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
BATTERY PACK 10.8V 2500MAH NIMH datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HALB-VERSCHRPG16 (KABEL 6 5-9 5 datasheet.pdf
CONN PLUG 2P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 52.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 300V SOT23-5 datasheet.pdf