Omron Automation & Safety MC47WS-KT-525
MC47WS-KT-525 picture photo
Mfg. Part Number
MC47WS-KT-525
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
MC47 WELD SHIELD 525MM
Datasheet Download
MC47WS-KT-525.pdf
Availability of MC47WS-KT-525
QUANTITY
MC47WS-KT-525 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC47WS-KT-525
Internal Part NumberEIS-MC47WS-KT-525
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC47WS-KT-525
Related LinksMC47WS, MC47WS-KT-525 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MC47WS-KT-525 Details Description
Related parts for MC47WS-KT-525
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
2.5MM CRIMP HOUSING POS LOCK 6CI datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG COVER 15POS VERT OPEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 270 UH 25% datasheet.pdf