NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC68302EH25CB1
MC68302EH25CB1 picture photo
Mfg. Part Number
MC68302EH25CB1
Brief Description
IC MPU M683XX 25MHZ 132QFP
Datasheet Download
MC68302EH25CB1.pdf
Availability of MC68302EH25CB1
QUANTITY
MC68302EH25CB1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC68302EH25CB1
Internal Part NumberEIS-MC68302EH25CB1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
SeriesM683xx
PackagingTray
Core ProcessorM68000
Number of Cores/Bus Width1 Core, 8/16-Bit
Speed25MHz
Co-Processors/DSPCommunications; RISC CPM
Display & Interface Controllers-
Ethernet-
SATA-
USB-
Voltage - I/O5.0V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Security Features-
Package / Case132-BQFP Bumpered
Supplier Device Package132-PQFP (24.13x24.13)
Additional InterfacesGCI, IDL, ISDN, NMSI, PCM, SCPI
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC68302EH25CB1
MC68302EH25CB1 Details Description
Related parts for MC68302EH25CB1
PWRBLADE R/A LF REC datasheet.pdf
SSD 152GB SCSI datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR V2751 48TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
DC 2WIRE UNSHLD M8 NO datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf