NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC68882CEI33A
MC68882CEI33A picture photo
Mfg. Part Number
MC68882CEI33A
Manufacturer
Product Category
Specialized ICs
Brief Description
IC FLOAT-PT COPROC 33MHZ 68PLCC
Datasheet Download
MC68882CEI33A.pdf
Availability of MC68882CEI33A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC68882CEI33A Order Process
Ship out your order
Specifications of MC68882CEI33A
Internal Part NumberEIS-MC68882CEI33A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package18
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilySpecialized ICs
Series-
PackagingTube
TypeFloating-Point Co-Processor
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case68-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package68-PLCC (25x25)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC68882CEI33A
MC68882CEI33A Details Description
Related parts for MC68882CEI33A
CONN HDR VERT 1POS TIN .156 PCB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP DL 10MSOP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 10POS .050" datasheet.pdf
IC PLL W/VCO 16-SSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 120W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 505 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR IS31BL3232-DLS2 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM CC 24VDC datasheet.pdf