NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC68SEC000AE10
MC68SEC000AE10 picture photo
Mfg. Part Number
MC68SEC000AE10
Brief Description
IC MPU M680X0 10MHZ 64LQFP
Datasheet Download
MC68SEC000AE10.pdf
Availability of MC68SEC000AE10
QUANTITY
MC68SEC000AE10 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC68SEC000AE10
Internal Part NumberEIS-MC68SEC000AE10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingTray
Core ProcessorEC000
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed10MHz
USB-
Voltage - I/O3.3V, 5.0V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Security Features-
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-LQFP (10x10)
Additional Interfaces-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC68SEC000AE10
MC68SEC000AE10 Details Description
Related parts for MC68SEC000AE10
XFRMR LAMINATED 1.2VA THRU HOLE datasheet.pdf
BIT TORX T6 1.1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 36A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DFN-10 TO DIP-14 SMT ADAPTER datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
8MM PRMNT CHRM HYPR YLW 24VDC datasheet.pdf